Jarosławiec

Jarosławiec jest nadmorską miejscowością, położoną na Pomorzu Środkowym, wśród lasów sosnowch, nieopodal jezior Kopań i Wicko. Jarosławiec posiada wyjątkowo piękne wybrzeże klifowe i piaszczystą plażę. Panują tu niezwykłe warunki mikroklimatyczne, które przyciągają turystów przez cały rok.

W Jarosławcu przez całe lato odbywają się przeróżne imprezy sportowe i rozrywkowe, zarówno na plaży jak i w centrum, jest też miejscem wielu imprez cyklicznych, na przykład turniejów szachowych czy ogólnopolskiego biegu po plaży czy Neptunaliów.

Można wybrać się na przejażdżkę rowerową, konną czy też na wycieczkę bryczką. W pobliskim Naćmierzu odbywają się loty widokowe. Niewątpliwą atrakcją turystyczną Jarosławca jest 33 metrowa latarnia morska z 1836 roku.

Do atrakcji jakie Jarosławiec oferuje wczasowiczom zaliczamy też kanał przeciwsztormowy łączący jezioro Wicko z Morzem Bałtyckim. Stałymi imprezami Jarosławca są odbywające się co roku Ogólnopolski Bieg na Orientację oraz Międzynarodowy Bieg Po Plaży. Polecamy też rejsy wycieczkowe kutrem rybackim po Bałtyku.

Jedną z głównych atrakcji turystycznych Jarosławca jest uruchomiony w 2008 roku Aquapark Panorama Morska. Aquapark oferuje największy na naszym wybrzeżu kompleks basenów zewnętrznych z podgrzewaną wodą czynny od maja do września. Baseny wykonane są w nowoczesnej technologii ze stali nierdzewnej.

W sezonie obiekt działa w godzinach 8:00-22:00.


Plaża oraz miejscowość

Ta strona używa plików cookies.